1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na koncert z okazji Święta Niepodległości. Wystąpią uczniowie Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 w Warszawie im. Grażyny Bacewicz.

2. Z racji koncertu dzisiaj nie będzie nabożeństwa o godz. 18.00 i spotkania kół Żywego Różańca. Spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych wyjątkowo będzie w przyszłą niedzielę, 20 listopada.

3. Dziś w całym Kościele Powszechnym obchodzimy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który w tym roku poświęcony jest Ukrainie oraz VI Światowy Dzień Ubogiego pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim”.

4. W sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji u ks. Tomasza.

5. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, podziękujemy Panu Bogu za kończący się Rok Liturgiczny. Po Mszy św. o godz. 13.00 będzie nabożeństwo dziękczynne, za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.

7. Za tydzień w niedzielę o godz. 9.30 w sali obok kancelarii zapraszamy na konferencję z cyklu „Przez lepsze poznanie Pisma Świętego w drodze do apostolstwa świeckich”. Spotkania są otwarte dla każdego, kto pragnie pogłębienia swojej wiedzy biblijnej w powołaniu do apostolstwa we współczesnym świecie.

8. Po dwuletnie przerwie spowodowanej pandemią chcemy wrócić do tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Rozpoczniemy od Adwentu, czyli od poniedziałku 28 listopada. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. W pierwszym tygodniu pragniemy odwiedzić parafian zamieszkałych na ulicach: Agawy, Zawiszy i Złocienia. Dokładny plan podamy w przyszłą niedzielę.

9. Biskup Paweł Honczaruk, ordynariusz diecezji Charkowsko-Zaporskiej w Ukrainie zwrócił się z prośbą o pomoc. Przed zbliżającą się zimą potrzeba jest ciepłej odzieży. Stąd prośba o zbiórkę skarpetek, rękawiczek, czapek oraz odzieży termicznej dla dorosłych i dzieci. Przed ołtarzem św. Franciszka stoi kosz, do którego można składać dary. Zbiórka będzie jeszcze przez najbliższy tydzień. Bardzo prosimy o przynoszenie wyłącznie rzeczy nowych. Nie zbieramy rzeczy używanych.

10. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Torunia. Wyjazd jest 3 grudnia. Szczegółowe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

11. Pod chórem zbierane są dziś comiesięczne składki na Radio Maryja.

12. W Kruchcie kościoła możemy kupić tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o świadomości historycznej Polaków, która od stuleci jest związana z chrześcijaństwem. W Niedzieli polecamy artykuł zatytułowany „Obronić papieża”, o medialnych atakach na Jana Pawła II. Natomiast tygodnik Idziemy opisuje działania niezwykłego parlamentu w Polskim Kościele jakim jest Episkopat. Zachęcamy również do zakupu książek katolickich oraz kalendarzy na Nowy Rok.

13. W liturgii bieżącego tygodnia:

– we wtorek wspomnienie NMP Ostrobramskiej,

– w czwartek wspomnienie św. Elżbiety,

– w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

14. W minionym tygodniu zmarły nasze parafianki:

– śp. Krystyna Adamiec, Katarzyna Laskowska, Halina Białobrzeska.

Polećmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…