1. Dzisiaj obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek w ramach wsparcia Chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

2. Również dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe, a pół godziny wcześniej wymiana tajemnic różańcowych.

3. W poniedziałek będzie spotkanie wspólnoty „Wieczernik” – Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 modlitwą w kościele.

4. Od czwartku, 16 listopada rozpoczniemy nowennę do bł. Carla Acutisa. Był włoskim uczniem pełnym dobroci do ludzi i miłości do Boga, który ewangelizował przez Internet. Przeżył zaledwie 15 lat. Został beatyfikowany w 2020 roku. Jest dziś wzorem do naśladowania nie tylko dla młodych. Poprzez nowennę będziemy modlić się za młodzież Archidiecezji Warszawskiej, która w sobotę, 25 listopada będzie uczestniczyć w Diecezjalnym Dniu Młodych. Nowenna będzie odprawiana  przez dziewięć dni po Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 w sali przy kancelarii będzie kolejna konferencja z cyklu „Przez lepsze poznanie Pisma Świętego w drodze do apostolstwa świeckich”. Spotkania są otwarte dla każdego, kto pragnie pogłębienia swojej wiedzy biblijnej w powołaniu do apostolstwa we współczesnym świecie.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz.19.00 będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie będzie w kościele.

7. Od poniedziałku, 27 listopada rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. W pierwszym tygodniu kolędy planujemy odwiedzić parafian zamieszkałych na ulicy Wolskiej. Dokładny plan podamy w przyszłą niedzielę.

8. Przypominamy, że w pierwszym tygodniu ferii zimowych od 14 do 21 stycznia 2024 r. z naszej parafii jest organizowane zimowisko dla dzieci i młodzieży w Zakopanem. Zapisy przyjmujemy do końca listopada. Więcej informacji u ks. Marcina Szatanka.

9. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Torunia na uroczystości związane z 32. rocznicą powstania Radia Maryja. Wyjazd jest 2 grudnia. Szczegółowe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

10. Pod chórem zbierane są dziś comiesięczne składki na Radio Maryja.

11. W Kruchcie kościoła możemy kupić tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o duchowych opiekunach Rzeczypospolitej. W Niedzieli polecamy artykuł zatytułowany „Rozwodnicy w Kościele”, w którym ks. prof. Piotr Majer wyjaśnia jaka jest ich sytuacja w Kościele? Co mogą,  a czego  nie mogą we wspólnocie wierzących? Natomiast tematem przewodnim tygodnika Idziemy są kobiety, ich wiara i miłość do Ojczyzny. Zachęcamy również do zakupu książek katolickich oraz kalendarzy na Nowy Rok.

12. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek wspomnienie pierwszych męczenników Polskich: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,

– w piątek wspomnienie św. Elżbiety,

– w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

13. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Sylwia Stankiewicz, śp. Robert Podalski.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…