1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. W środę, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. jak w dzień powszedni. Po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 w czasie procesji żałobnych będą wyczytywane imiona zmarłych polecanych w wypominkach.

4. Można jeszcze zgłaszać wypominki roczne lub jednorazowe. W wypominkach rocznych w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17.00 modlimy się czytając podane imiona zmarłych, a o godz. 18.00  odprawiana jest Msza św. w tych intencjach. Natomiast za  zmarłych w  tzw. wypominkach jednorazowych modlić się będziemy przez cały najbliższy tydzień w czasie procesji żałobnych i Koronki do Miłosierdzia Bożego.

5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać codziennie odpust zupełny pod warunkiem pobożnego nawiedzenia cmentarza i odmówienia modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

6. W czwartek zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej jest prowadzona adoracja w ramach Godziny Świętej w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

7. Również w czwartek po Mszy św. wieczornej w sali przy kancelarii odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas.

8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy św. Po południu od godz. 14.30, a następnie od godz. 17.30.

9. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z racji I soboty miesiąca.

10. Tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafii.

11. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty w parafii.

12. Można już zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. Zachęcamy również do rezerwowania terminów Mszy św. gregoriańskich w intencji zmarłych. Intencje i rezerwacje przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

13. Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza wszystkich członków oraz osoby zainteresowane na Dzień Skupienia, który będzie miał miejsce w sobotę, 12 listopada w ośrodku dla Niewidomych Dzieci w podwarszawskich Laskach. W programie: konferencja, czas wspólnej modlitwy, zwiedzanie ośrodka, muzeum bł. Matki Róży Czackiej, a także wspólny posiłek i rekreacja. Koszt wyjazdu 25 zł + bilety na przejazd komunikacją miejską. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Bliższe informacje można uzyskać u ks. Sebastiana.

14. Za tydzień w niedzielę, będziemy gościć duet muzyczny „Sanctus”, który włączy się w oprawę muzyczną liturgii oraz po każdej Mszy św. wykona kilka utworów religijnych. Muzycy Daria i Mikołaj w ten sposób zbierają fundusze w ramach pomocy charytatywnej na rzecz chorego dziecka.

15. W kruchcie kościoła można nabyć nowe numery tygodników katolickiej oraz ciekawe tytuły książek, pamiątki religijne i inne dewocjonalia.

16. W liturgii bieżącego tygodnia:

– we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych,

– w środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych,

– w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza,

17. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Zbigniew Dulniak, Adam Chelewski, Sabina Chodowska, Tadeusz Chojdacki,

– śp. Zygmunt Gardecki, Barbara Niezgoda, Zofia Kocoł, Józef Sikora.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…