1. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo eucharystyczna połączone z procesją z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. W środę po Mszy św. wieczornej zachęcamy do udziału w katechezach dla dorosłych. To cykl konferencji formacyjnych skierowanych ku pogłębieniu wiary i znajomości nauki Kościoła. Tematem katechezy będzie: „Śmierć  – i co dalej? Na katechezy zapraszamy do sali obok kancelarii.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej w sali przy kancelarii odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy i zachęcamy nowe osoby, które chciałby dołączyć do Parafialnego Zespołu Caritas. Potrzebujemy nowych sił i pomysłów w dziele miłosierdzia naszej parafii.

4. W sobotę, 11 listopada przypada Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 11.00. Pozostałe Msze św. będą odprawione jak w dzień powszedni.

5. W dzień Niepodległości, 11 listopada po Mszy św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie z poezją patriotyczną ks. Jana Twardowskiego w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 386 z ul. Grenady.

6. W sobotę przypada dzień imienin ks. Marcina. Zapraszamy na  Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się w intencji solenizanta.

7. W przyszłą niedzielę, 12 listopada będziemy obchodzić XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek w ramach wsparcia Chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

8. Można jeszcze zgłaszać wypominki. W wypominkach w ostatni piątek miesiąca o godz. 17.00 modlimy się czytając podane imiona zmarłych, a o godz. 18.00  odprawiana jest Msza św. w tych intencjach. Wypominki przyjmujemy dzisiaj pod chórem, a tygodniu w zakrystii lub kancelarii.

9. Przypominamy, że można już zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. Zachęcamy również do rezerwowania terminów Mszy św. gregoriańskich w intencji zmarłych. Intencje i rezerwacje przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

10. W pierwszym tygodniu ferii zimowych od 14 do 21 stycznia 2024 r. z naszej parafii jest organizowane zimowisko dla dzieci i młodzieży w Zakopanem. W programie m.in. codziennie zajęcia narciarskie pod opieką instruktorów, kulig, profesjonalna opieka kadry wychowawczej i wiele innych atrakcji. Zapisy i więcej informacji  u ks. Marcina Szatanka.

11. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Torunia na uroczystości związane z 32. rocznicą powstania Radia Maryja. Wyjazd jest 2 grudnia. Szczegółowe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

12. W Kruchcie kościoła możemy kupić tygodniki katolickie. Zachęcamy również do zakupu książek katolickich oraz kalendarzy na Nowy Rok.

13. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w czwartek  święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża,

– w sobotę wspomnienie św. Marcina – biskupa.

14. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Andrzej Wiśniewski, Tadeusz Leśkiewicz, Urszula Trojanek, Jan Budziński, Wojciech Szpakowski.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…