1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory, wieczorną liturgiczną modlitwę kościoła. Nieszpory są połączone z krótką katechezą, poświęconą przeżywanemu dziś w Kościele po raz 109. Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy.

2. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Imiona zmarłych będą wyczytywane od godz. 17.00.

3. Rodziców dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym przygotowują się, do przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne. Spotkanie odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.

4. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczona na remonty i inwestycje w parafii.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się październik – miesiąc, w którym czcimy Matkę Bożą rozważając tajemnice różańcowe z życia Chrystusa. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.00. Dzieci wraz rodzicami zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

6. W poniedziałek, 2 października obchodzony jest Dzień Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców Warszawy, poległych, pomordowanych, wypędzonych z rodzinnych domów. Za wszystkich wypędzonych z Warszawy podczas Powstania Warszawskiego przebywających w niemieckim obozie przejściowym w Pruszkowie zwanym Dulag 121 i wywiezionych na roboty przymusowe do Niemiec.

7. W kruchcie kościoła można otrzymać tygodniki Katolickie. Tematem głównym w Gościu Niedzielnym jest ksiądz, kryzys i wspólnota. W Niedzieli in. przeczytamy o misji specjalnej św. ojca Pio. Natomiast tematem tygodnia w Idziemy jest Polska wielonarodowa. Czy przybywający do Polski są uchodźcami czy migrantami? Można też kupić w naszym parafialnym sklepiku ciekawe tytuły książek katolickich, różańce, pamiątki religijne i inne dewocjonalia.

8. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w środę wspomnienie  św. Wincentego a Paulo,

– w czwartek wspomnienie św. Wacława,

– w piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– w sobotę wspomnienie św. Hieronima.

9. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Halina Dembska, Bożena Szeląg.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…