1. Dzisiaj przeżywamy 84. rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę w 1939 roku, kiedy Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Pamiętajmy w naszej modlitwie w intencji poległych, zamordowanych i wywiezionych w głąb Rosji  żołnierzy oraz ludności cywilnej.

2. W naszej parafii dzisiaj o godz. 18.00 podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego będziemy modlić się w intencji wszystkich ofiar napaści sowieckiej Rosji na Polskę w 1939 roku.

3. Spotkanie dla młodzieży rozpoczynające przygotowania do sakramentu bierzmowania jest dzisiaj w kościele po Mszy św. o godz. 19. 00.

4. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na katechezy dla dorosłych. To cykl konferencji formacyjnych skierowanych ku pogłębieniu wiary i znajomości nauki Kościoła. Pierwsze spotkanie będzie w najbliższą środę, 20 września o godz. 18.30 w sali obok kancelarii. Tematem środowego spotkania będzie odkrywanie sensu życia we wspólnocie wiary.

5. W ramach przygotowania do męskiego oblężenia Jasnej Góry, które odbędzie się w sobotę 23 września, Rycerze Kolumba zapraszają na Warsztaty Eklezjalne. Warsztaty odbędą się jutro o godz. 19.15 w oratorium przy kościele św. Klemensa ul. Karolkowa 49. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

6. Zachęcamy dzieci i ich rodziców do wspólnego śpiewu w parafialnej scholii dziecięcej. Każdy kto ma pragnienie wspomóc scholę, czy to śpiewem, czy grą na instrumentach, dziecko lub rodzic może do nas dołączyć. Spotkania odbywają się w czwartki  o godz. 18.00 w sali obok kancelarii.

7. Chłopców i mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do służby liturgicznej ołtarza zapraszamy do wspólnoty ministrantów naszej parafii. Kandydatów prosimy o zgłaszanie się do ks. Marcina Szatanka, opiekuna ministrantów.

8. Rodziców dzieci z klas III które w tym roku szkolnym przygotowują się do przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 25 września o godz. 19.00 w kościele. Spotkanie nie dotyczy rodziców dzieci ze szkoły muzycznej.

9. W kruchcie kościoła można otrzymać tygodniki Katolickie. W Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy wywiad z nowo mianowanym kardynałem Grzegorzem Rysiem zatytułowany „Czy papież potrzebuje obrony?”. Do Niedzieli dołączony jest kolejny numer Magazynu zatytułowany „Bitwa o pamięć”. Natomiast w tygodniku Idziemy znany medioznawca Eryk Mistewicz wyjaśnia jak nie dać się zmanipulować?

10. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki,

– w środę wspomnienie św. Andrzeja, Pawła i towarzyszy –  męczenników koreańskich,

– w czwartek święto św. Mateusza – apostoła i ewangelisty,

– w sobotę wspomnienie św. o. Pio.

11. W minionym tygodniu  zmarł nasz parafianin:

– śp. Jan Sumało.

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…