1. Dzisiaj o godz. 18.00 w wigilię przypadającej 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy na różaniec , a jutro, 1 sierpnia na Mszę św.   18.00 w intencji poległych powstańców i zamordowanych mieszkańców Warszawy.

2. W czwartek zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej jest prowadzona adoracja w ramach Godziny Świętej w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy św. Po południu od godz. 14.30, a następnie od godz. 17.30.

4. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z racji I soboty miesiąca.

5. W ubiegłą niedzielę podczas święcenia pojazdów zebraliśmy na środki transportu dla polskich misjonarzy 1344,53 zł. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

6. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczona na trwający remont elewacji kościoła.

7. W kruchcie kościoła można otrzymać tygodniki Katolickie. W Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji oraz o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych. W Niedzieli polecamy artykuł zatytułowany „Rekolekcje dla wypalonych”. Czy kilkudniowy czas ciszy i milczenia może przemienić ludzkie życie? Natomiast tygodnik Idziemy w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przypomina jakie były postawy świata wobec walczącej Warszawy.

8. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego,

– w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya,

– w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

9. W minionym tygodniu  zmarł nasz parafianin:

– śp. Krzysztof Wójcik.

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…