1. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z lekturą „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

2. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, będziemy się modlić o opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po drogach. Odpowiadając na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Misji możemy się włączyć w pomoc zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy. Ofiary składane przy poświeceniu pojazdów będą przeznaczone na tegoroczną akcje św. Krzysztofa. Jak w ubiegłych latach kierowców pragnących poświecić swoje pojazdy prosimy o wjeżdżanie na plac przykościelny bramą od ul. Sokołowskiej, a wyjeżdżanie na ul. Wolską. Obrzęd poświęcenia będzie miał miejsce przed frontonem kościoła po każdej Mszy św. Każdy kierowca otrzyma praktyczną pamiątkę z wizerunkiem św. Krzysztofa.

3. W kruchcie kościoła można otrzymać tygodniki Katolickie. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać in. o tym skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00. W Niedzieli polecamy artykuł o ochronie dzieci przed różnymi uzależnieniami. Co powinno zaniepokoić rodziców? Jak działać? Gdzie szukać pomocy? Telefony i adresy ośrodków. Natomiast tygodnik Idziemy stawia pytanie: Jak dobrze przeżyć Mszę św. ? Jak przygotować się do Eucharystii, żeby  ona była dla nas za każdym razem czymś wyjątkowym podpowiada o. prof. Jacek Salij. Zachęcamy do zakupu nowej książki poświęconej naszej parafii, dochód ze sprzedaży książki jest w całości przeznaczony na remont elewacji kościoła.

4. W czasie urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielę we Mszy św., ale także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

5. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w piątek święto św. Marii Magdaleny,

– w sobotę święto św. Brygidy – patronki Europy.

6. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Barbara Dobosz,  Eugenia Śliwa.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…