1. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe, a pół godziny wcześniej wymiana tajemnic różańcowych.

2. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdy wtorek o godz. 18.00. Intencje modlitewne można składać do puszki stojącej przy ołtarzu Matki Bożej.

3. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy procesją światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

4. W każdy piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronką do Bożego Miłosierdzia, a po niej na Mszę św. Intencje na Msze św. można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafii.

5. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.

6. W kruchcie kościoła można otrzymać tygodniki Katolickie. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o patronie Europy św. Benedykcie. Napisana przez niego reguła dla mnichów służy od wieków wszystkim. Zwłaszcza wtedy, gdy wierzący zapominali o Bogu, a Europa spowita była mrokami grzechu. W Niedzieli polecamy artykuł zatytułowany „Pamiątki po Zbawicielu” poświęcony relikwią związanym Jest ich co najmniej piętnaście. Co o nich wiemy? Czy są autentyczne?  Natomiast tygodnik Idziemy stawia pytanie: Czy ubiór ma znaczenie? Na co należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni strój do kościoła, teatru, pracy czy na plażę?

7. Pod chórem zbierane są dziś comiesięczne składki na Radio Maryja.

8. W czasie urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielę we Mszy św., ale także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele. Na czas wakacji i urlopów wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domów.

9. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek święto św. Benedykta – patrona Europy,

–  we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,

– w środę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– w piątek wspomnienie św. Bonawentury – biskupa,

– w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel.

10. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka:

– śp. Helena Brzezińska-Oziembło

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…