1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe i procesję ku czci Najświętszego sakramentu.

2. Również dzisiaj o godz. 9.30 w sali obok kancelarii zapraszamy na konferencja z cyklu „Przez lepsze poznanie Pisma Świętego w drodze do apostolstwa świeckich”. Spotkania są otwarte dla każdego, kto pragnie pogłębienia swojej wiedzy biblijnej w powołaniu do apostolstwa we współczesnym świecie.

3. Codziennie od Bożego Ciała do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje ku czci Najświętszego Sakramentu. W czwartek na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała będzie obrzęd błogosławieństwa wianków.

4. W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dyrekcję szkół, nauczycieli, rodziców, a przede uczniów  na Mszę św. w czwartek,  23 czerwca o godz. 18.00.

5. W najbliższy piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obwiązuje nas w tym dniu post, można spożywać pokarmy mięsne. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.

6. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Imiona zmarłych będą wyczytywane od godz. 17.00.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Wyrazy wdzięczności składamy osobom pomagającym przy przygotowaniu ołtarzy. Szczególnie podziękowanie składamy grupom parafialnym, Siostrom Felicjankom, ministrantom, asyście kościelnej oraz dzieciom sypiącym kwiaty podczas procesji. Bóg zapłać za życzliwość i wsparcie.

8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo naszą parafię. Za wszystkie ofiary przesłane na konto parafii oraz złożone w kościele składamy serdeczne Bóg Zapłać.

9. W kruchcie kościoła można otrzymać nowe numery tygodników katolickich oraz książki, pamiątki religijne i inne dewocjonalia. Zachęcamy do zakupu nowej książki poświęconej naszej parafii, dochód ze sprzedaży książki jest w całości przeznaczony na remont elewacji kościoła.

10. W liturgii bieżącego tygodnia:

– we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi,

– w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NPM.

11. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Halina Czyżewska, Tomasz Grudkowski.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…