1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.

2. Od piątku po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego, przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3. W środę o godz. 18.00 Mszę św. prymicyjną odprawi Ks. Maksym Bolandz – Pallotyn, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską w grupie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.

4. W czwartek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy dziękować Bogu za nasze mamy.

5. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Imiona zmarłych wyczytywane będą od godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Trwają zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej. Zapisy odbywają się w kancelarii parafialnej i zakrystii.

8. Trwa kolejny etap remontu elewacji naszego kościoła. Prace potrwają do listopada i obejmują prezbiterium, kaplicę zachodnią i zakrystię. Całkowity koszt inwestycji 450 000 złotych. Na ten cel otrzymaliśmy dotację od  Stołecznego Konserwatora Zabytków w wysokości 200 000 złotych. Pozostała kwota  250 000 złotych będzie to nasz udział własny,  który musimy zgromadzić do końca października. Prosimy parafian o modlitwę w intencji trwającej inwestycji i dziękujemy za składane ofiary na ten cel.

9. Polecamy nową książkę poświęconą naszej parafii. To zaledwie 48 stronicowa pozycja z pięknymi zdjęciami naszego kościoła, zawierająca najważniejsze informacje o historii i teraźniejszości Parafii św. Wojciecha. Koszt zakupu wynosi 20 zł i w całości jest przeznaczony jako cegiełka na remont elewacji kościoła. Książka jest do nabycia w naszym parafialnym sklepiku w kruchcie kościoła.

10. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Idziemy.

11. W liturgii bieżącego tygodnia:

– we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,

– w czwartek wspomnienie św. Filipa Neri.

– w sobotę pierwsze po beatyfikacji wspomnienie bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.

12. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Edward Przepióra, Alina Trojanowska, Andrzej Kędzierski.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…