1. Dzisiaj o godz.18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a pół godziny wcześniej wymiana tajemnic różańcowych.

2. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezy dla dorosłych. To cykl konferencji formacyjnych skierowanych ku pogłębieniu wiary i znajomości nauki Kościoła. Tematem tegorocznych rozważań jest Eucharystia. Katechezy odbywają się w kościele.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy procesją światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

4. Od piątku po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego, przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

5. W przyszłą niedzielę, 16 maja będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Przypominany wiernym o obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres, w którym obowiązuje Komunia Wielkanocna obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. w bieżącym roku do 30 maja.

7. Za naszym pośrednictwem wspólnota „Małżeńskie Drogi” zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które pragną pogłębić relacje i jedność małżeńską, które przeżywają kryzys i uważają, że nic im już nie pomoże. Rekolekcje odbędą się Domu rekolekcyjnym w Otwocku w dniach 21 – 23 maja z zachowaniem bezpieczeństwa epidemicznego. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.

8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo naszą parafię. Za wszystkie ofiary przesłane na konto parafii oraz złożone w kościele składamy serdeczne Bóg Zapłać.

9. W kruchcie kościoła można nabyć nowe numery prasy katolickiej oraz ciekawe tytuły książek katolickich, pamiątki religijne i inne dewocjonalia.

10. Pod chórem zbierane są dziś comiesięczne składki na Radio Maryja.

11. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w czwartek wspomnienie NMP Fatimskiej,

– w piątek święto św. Macieja – apostoła.

12. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Marek Osiecki, Kazimiera Pokoniewska, Edward Bloch, Stanisław Sobejko,

– śp. Janina Kozłowska, Maria Mańk, Antoni Knapczyński, Jan Brynczka.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…