1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 będzie rocznica I Komunii św. , a na Mszy św. o godz. 13.00 uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci ze szkoły Muzycznej. Prośmy parafian o modlitwę w intencji dzieci oraz ich rodzin.

2. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy tradycyjnie w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Ojcowie Jezuici zapraszają na uroczystości św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski i Metropoli Warszawskiej. Jutro o godz. 18.00 będzie uroczysta Msza św. w sanktuarium św. Andrzeja Boboli na warszawskim Mokotowie.

4. W czwartek, 19 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00, E. Ks. Bp. Michał Janocha udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży, świadków i ich rodzin.

5. Ze względu na uroczystość bierzmowania w czwartek nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.30.

6. Trwają zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej. Zapisy odbywają się w kancelarii parafialnej i zakrystii.

7. Rozpoczęliśmy kolejny etap remontu elewacji naszego kościoła. Prace potrwają do listopada i obejmują: prezbiterium, kaplicę zachodnią i zakrystię. Całkowity koszt inwestycji wynosi 450 000 złotych. Na ten cel otrzymaliśmy dotację od  Stołecznego Konserwatora Zabytków w wysokości 200 000 złotych. Pozostała kwota  250 000 złotych będzie to nasz udział własny,  który musimy zgromadzić do końca października. Prosimy parafian o modlitwę w intencji rozpoczętej inwestycji i dziękujemy za składane ofiary na ten cel.

8. Polecamy nową książkę poświęconą naszej parafii. To zaledwie 48 stronicowa pozycja z pięknymi zdjęciami naszego kościoła, zawierająca najważniejsze informacje o historii i teraźniejszości Parafii św. Wojciecha. Koszt zakupu wynosi 20 zł i w całości jest przeznaczony jako cegiełka na remont elewacji kościoła. Książka jest do nabycia w naszym parafialnym sklepiku w kruchcie kościoła.

9. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Idziemy.

10. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i   męczennika – patrona Polski,

–  w czwartek pierwsze wspomnienie liturgiczne bł. Matki Róży Czackiej.

11. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Jadwiga Wyszyńska, Kazimierz Gmaj.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…