1. Dzisiaj o godz.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

2. We wtorek o godz. 18.00 Mszę św. prymicyjną odprawi Ks. Tomasz Stawicki – Pallotyn, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską w grupie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.

3. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Imiona zmarłych będą wyczytywane od godz. 17.00.

4. Również w piątek wypada 40. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski.

5. Trwają zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej. Zapisy odbywają się w kancelarii parafialnej i trwają do 30 maja. W niedzielę, 30 maja odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów oraz ich rodziców. Spotkanie będzie w kościele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 19.00.

6. Przypominany wiernym o obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres, w którym obowiązuje Komunia Wielkanocna obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. w bieżącym roku do 30 maja.

7. Rozpoczęliśmy II etap remontu elewacji naszego kościoła. Prace potrwają do listopada i będą obejmować transept zachodni. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 430 000 złotych. Na ten cel otrzymaliśmy dotację od  Stołecznego Konserwatora Zabytków w wysokości 200 000 złotych. Pozostała kwota  230 000 złotych będzie to nasz udział własny,  który musimy zgromadzić do końca października. Prosimy parafian o modlitwę w intencji rozpoczętej inwestycji.

8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo naszą parafię. Za wszystkie ofiary przesłane na konto parafii oraz złożone w kościele składamy serdeczne Bóg Zapłać.

9. W kruchcie kościoła można nabyć nowe numery prasy katolickiej oraz ciekawe tytuły książek katolickich, pamiątki religijne i inne dewocjonalia.

10. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła,

– w środę wspomnienie św. Filipa Neri,

– czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– w sobotę wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej.

11. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Wanda Gusak, Wacław Głazek.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…