1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie uroczystość rocznicy I Komunii Świętej, a podczas Mszy św. o godz. 11.30 uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci ze Szkoły Muzycznej.

2. Nabożeństwo Majowe dziś o godz. 18.00.

3. Od jutra rozpoczynamy w liturgii okres zwykły w ciągu roku.

4. W czwartek, 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Prośmy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy i procesji. Osoby, które chcą pomóc prosimy o zgłoszenie się do księdza proboszcza.

5. W niedzielę, 2 czerwca będziemy gościć karmelitę, ojca Jana Malickiego. Będzie to niedziela poświęcona duchowości karmelitańskiej, podczas której będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

6. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które w ubiegłą niedzielę przyjęły I Komunię Świętą za ofiary przekazane na misje. W ramach ogólnopolskiej akcji Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce zatytułowanej „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji”  zebrano 1976 złotych i 52 grosze.

7. Przypominany wiernym o obowiązku Komunii Świętej wielkanocnej. Okres, w którym obowiązuje Komunia Wielkanocna obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. w bieżącym roku do 26 maja.

8. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich. Dzisiaj jest nowy numer Gościa Extra. Przed Dniem Matki zachęcamy do ciekawej lektury poświęconej kobietom, które będąc matkami zostały świętymi oraz matkom, których dzieci zostały ogłoszone świętymi.

9. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w piątek wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych.

10. W minionym tygodniu  zmarli nasi parafianie:

– śp. Grażyna Tarach, Stanisław Wojtala, Dariusz Rybarczyk.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…