1. Dzisiejsza niedziela to XV  Święto Dziękczynienia, podczas którego  dziękujemy Opatrzności za dar beatyfikacji: Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Tradycyjnie w Święto Dziękczynienia po Mszy św. przed kościołem jest zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe, które zakończymy procesją eucharystyczną z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

3. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga. Dziś  w uroczystość Zesłania Ducha Świętego po Mszy Świętej o godz. 19.00 w modlitwie uwielbienia poprzez śpiew, muzykę instrumentalną, medytację Słowa Bożego pragniemy jeszcze bardziej otworzyć nasze serca na działanie Ducha Świętego i Jego Dary.

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezy dla dorosłych. To cykl konferencji formacyjnych skierowanych ku pogłębieniu wiary i znajomości nauki Kościoła. Tematem tegorocznych rozważań jest Dekalog. Katechezy odbywają się w kościele.

5. Poszukujemy Katechety, który podejmie się prowadzenia lekcji religii w roku szkolnym 2022/2023 w szkole podstawowej na terenie naszej Parafii. Praca na cały etat. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

6. Przypominany wiernym o obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres, w którym obowiązuje Komunia Wielkanocna obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. w bieżącym roku do 12 czerwca.

7. Parafialny oddział Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd jest 10 lipca o godz. 6.00. Więcej informacji znajdziemy w gablocie przed kościołem.

8. W czwartek, 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Wszystkie osoby pragnące pomóc przy przygotowaniu procesji i ołtarzy na Boże Ciało prosimy o zgłoszenie się do ks. Tomasza.

9. Polecamy nową książkę poświęconą naszej parafii. Książka zawiera najważniejsze informacje o historii i teraźniejszości parafii oraz ciekawe zdjęcia naszego kościoła. Koszt zakupu wynosi 20 zł i w całości jest przeznaczony jako cegiełka na remont elewacji kościoła. Książka jest do nabycia w naszym parafialnym sklepiku w kruchcie kościoła.

10. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Idziemy.

11. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła,

– w środę  wspomnienie św. Jadwigi,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w sobotę wspomnienie św. Barnaby.

12. W minionym tygodniu  zmarli nasi parafianie:

– śp. Anna Skirzyńska, Marianna Janiszewska, Wiesław Waźbiński, Barbara Brzezińska.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…