1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.

2. We wtorek, 31 maja obchodzimy 56. rocznicę konsekracji naszego kościoła. 31 maja 1966 roku, kardynał Stefan Wyszyński, Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński i Warszawski, Prymas Polski dokonał uroczystego poświęcenia naszej świątyni.

3. Od środy, 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.00.

4. W czwartek zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej jest prowadzona adoracja w ramach Godziny Świętej w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej w sali przy kancelarii.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy św. Po południu od godz. 14.30, następnie od godz. 17.30.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z racji I soboty miesiąca.

8. Tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to również XV Święto Dziękczynienia, podczas którego będziemy dziękowali Opatrzności za dar beatyfikacji: Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Tradycyjnie w Święto Dziękczynienia będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie.

10. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która wypada w przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga. Po Mszy Św. o godz. 19.00 w modlitwie uwielbienia poprzez śpiew, muzykę instrumentalną, medytację Słowa Bożego pragniemy jeszcze bardziej otworzyć nasze serca na działanie Ducha Świętego i Jego Dary.

11. Za tydzień w niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczona na trwający remont elewacji kościoła.

12. Przypominany wiernym o obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres, w którym obowiązuje Komunia Wielkanocna obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. w bieżącym roku do 12 czerwca.

13. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Idziemy.

14. Polecamy nową książkę poświęconą naszej parafii. To zaledwie 48 stronicowa pozycja z pięknymi zdjęciami naszego kościoła, zawierająca najważniejsze informacje o historii i teraźniejszości Parafii św. Wojciecha. Koszt zakupu wynosi 20 zł i w całości jest przeznaczony jako cegiełka na remont elewacji kościoła. Książka jest do nabycia w naszym parafialnym sklepiku w kruchcie kościoła.

15. W liturgii bieżącego tygodnia:

–  we wtorek święto Nawiedzenia NMP,

–  w środę  wspomnienie św. Justyna

– w piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników z Ugandy.

16. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Marek Bielewicz, Janusz Przesmycki, Zygmunt Jędrzejewski, Grzegorz Ląkocy, Lech Kuntz.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…