1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

2. W czwartek po Mszy św. wieczornej w sali przy kancelarii odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas.

3. W sobotę w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19.00 w kościele i będzie prowadzone przez młodzież naszej parafii.

4. Również w sobotę, 22 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Ks. Stanisława Kicmana,  pochodzącego z naszej parafii i przez wiele lat zaangażowanego w życie duszpasterskie naszej wspólnoty

5. Za naszym pośrednictwem wspólnota „Małżeńskie Drogi” zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które pragną pogłębić relacje i jedność małżeńską, które przeżywają kryzys i uważają, że nic im już nie pomoże. Rekolekcje odbędą się Domu rekolekcyjnym w Otwocku w dniach 21 – 23 maja z zachowaniem bezpieczeństwa epidemicznego. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.

6. Trwają zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej. Zapisy odbywają się w kancelarii parafialnej i trwają do 30 maja. W niedzielę, 30 maja odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów oraz ich rodziców. Spotkanie będzie w kościele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 19.00.

7. Rozpoczęliśmy II etap remontu elewacji naszego kościoła. Prace potrwają do listopada i będą obejmować transept zachodni. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 430 000 złotych. Na ten cel otrzymaliśmy dotację od  Stołecznego Konserwatora Zabytków w wysokości 200 000 złotych. Pozostała kwota  230 000 złotych będzie to nasz udział własny,  który musimy zgromadzić do końca października. Prosimy parafian o modlitwę w intencji rozpoczętej inwestycji.

8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo naszą parafię. Za wszystkie ofiary przesłane na konto parafii oraz złożone w kościele składamy serdeczne Bóg Zapłać.

9. Przypominany wiernym o obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Okres, w którym obowiązuje Komunia Wielkanocna obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. w bieżącym roku do 30 maja.

10. W kruchcie kościoła można nabyć nowe numery prasy katolickiej i ciekawe tytuły książek katolickich. Polecamy nowości wydawnicze: „Życie w cieniu pandemii. Tajemnica przemijania” oraz „Oddać się Bogu i ludziom” o duchowości kapłańskiej w ujęciu kardynała Stefana Wyszyńskiego.

11. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

12. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Stanisław Świderski, Izabella Janaszek-Rusztecka, Wit Witkowski.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…