1. Dzisiaj o godz.18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

2. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.

3. Jutro w poniedziałek, 31 maja obchodzimy 55. rocznicę konsekracji naszego kościoła. 31 maja 1966 roku, kardynał Stefan Wyszyński, Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński i Warszawski, Prymas Polski dokonał uroczystego poświęcenia naszej świątyni.

4. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa zwane „nabożeństwami czerwcowymi”, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedziele o godz. 18.00.

5. W czwartek, 3 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 17.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Sokołowską, Św. Wojciecha, Syreny i Wolską. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję oraz o udekorowanie trasy procesji. Zapraszamy asystę liturgiczną, ministrantów i wszystkie grupy parafialne do udziału w procesji. Prosimy mężczyzn do niesienia baldachimu i chorągwi. Dzieci zachęcamy do sypania kwiatów  w czasie procesji. Zapraszamy parafian do udziału w procesji Bożego Ciała, która  jest wyznaniem naszej wiary w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Wszystkie osoby pragnące pomóc przy przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało prosimy o zgłoszenie się do ks. Tomasza.

6. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Próba sypania kwiatów będzie we wtorek i w środę o godz. 17.45.  Zbiórka przed kościołem.

7. Przypominamy, że w Boże Ciało jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Sam udział w procesji bez obecności na Mszy św. nie wypełnia tego obowiązku.

8. Od piątku przez cały tydzień w ramach dawnej oktawa Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje eucharystyczną ku czci Najświętszego Sakramentu.

9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy św. Po południu od godz. 14.30, następnie od godz. 17.30.

10. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z racji I soboty miesiąca.

11. Również w sobotę, 5 czerwca na dodatkowych Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Ze względu na obostrzenia pandemiczne uroczystości Pierwszej Komunii Świętej będą w trzy kolejne soboty czerwca. Polecamy dzieci i ich rodziny modlitwie

12. Przypominany o kończącym się dzisiaj obowiązku spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

13. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na trwające prace przy remoncie elewacji kościoła.

14. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo naszą parafię. Za wszystkie ofiary przesłane na konto parafii oraz złożone w kościele składamy serdeczne Bóg Zapłać.

15. W kruchcie kościoła można nabyć nowe numery prasy katolickiej oraz ciekawe tytuły książek katolickich, pamiątki religijne i inne dewocjonalia.

16. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,

– we wtorek wspomnienie św. Justyna,

– w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

– w sobotę wspomnienie św. Bonifacego.

18. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Ewa Stawowska, Mieczysław Mazurek, Zbigniew Lewandowski, Żaneta Jasińska, Jadwiga Czerwińska, Teresa Kuźmińska.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…