1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.

2. W środę, 29 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00, E. Ks. Bp. Michał Janocha udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży, świadków i ich rodzin. Wyjątkowo Nabożeństwo Majowe będzie w  tym dniu o godz. 17.30.

3. W czwartek, 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 17.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Sokołowską, Św. Wojciecha, Syreny i Wolską. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję oraz o udekorowanie trasy procesji. Zapraszamy asystę liturgiczną, ministrantów i wszystkie grupy parafialne do udziału w procesji. Prosimy mężczyzn do niesienia baldachimu i chorągwi. Dzieci zachęcamy do sypania kwiatów  w czasie procesji. Zapraszamy parafian do udziału w procesji Bożego Ciała, która  jest wyznaniem naszej wiary w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Wszystkie osoby pragnące pomóc przy przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało prosimy o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.

4. Przypominamy, że w Boże Ciało jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Sam udział w procesji bez obecności na Mszy św. nie wypełnia tego obowiązku.

5. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Imiona zmarłych będą wyczytywane od godz. 17.00.

6. Od piątku przez cały tydzień w ramach dawnej oktawa Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje eucharystyczną ku czci Najświętszego Sakramentu.

7. Rozpoczynamy zapisy na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Od wtorku 28 maja do 14 czerwca w godzinach pracy kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Do kancelarii zapraszamy kandydata wraz z jednym z rodziców, więcej informacji udziela ks. Marcin Piotrowski.

8. Od soboty, 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.00.

9. W sobotę Mszy św. o godz. 8.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z racji I soboty miesiąca.

10. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć karmelitę, ojca Jana Malickiego. Będzie to niedziela poświęcona duchowości karmelitańskiej, podczas której będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

11. W przyszłą w niedzielę, 2 czerwca będziemy obchodzić XVII Święto Dziękczynienia. Zachęcamy wiernych do udziału w tym uroczystościach. Szczegółowy plan uroczystości jest w gablocie przed kościołem. Tradycyjnie w tym dniu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wykończenie wnętrza Świątyni Opatrzności.

12. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczona na inwestycje i remonty w naszej parafii.

13. W tym tygodniu rozpoczęliśmy remont organów. Prace będą realizowane etapami w zależności od możliwości finansowych parafii. Całkowity koszt remontu wynosi ponad  1 300 000 złotych.

14. W sobotę, 15 czerwca zapraszamy na „ Festyn Parafialny u św. Wojciecha” na placu między kościołem, a plebanią w godz. 12 -17. Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, babcie i dziadków, starszych i młodszych, parafian i gości. W programie  in. gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce, wata cukrowa, fotobudka, grill i ciasto, kiermasz dobrej książki, zajęcia sportowe i wiele innych niespodzianek.

15. W kruchcie kościoła możemy kupić nowe numery tygodników katolickich, książki i dewocjonalia.

16. W liturgii bieżącego tygodnia:

– we wtorek wspomnienie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego,

– w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,

– w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

– w piątek przypada 58. rocznica konsekracji naszego kościoła. 31 maja 1966 roku, kardynał Stefan

Wyszyński, Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński i Warszawski, Prymas Polski dokonał uroczystego

poświęcenia naszej świątyni.

17. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Bożena Parol, Andrzej Juszyński, Roman Świrski, Danuta Pietrusiak,

– śp. Zygmunt Czyżewski, Wiesław Słabiński, Zbigniew Dołowy.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…