1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe, a pół godziny wcześniej na wymianę tajemnic różańcowych.

2. W jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy procesją światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

3. W czwartek, 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 17.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Sokołowską, Św. Wojciecha, Syreny i Wolską. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję oraz o udekorowanie trasy procesji. Zapraszamy asystę liturgiczną, ministrantów i wszystkie grupy parafialne do udziału w procesji. Prosimy mężczyzn do niesienia baldachimu i chorągwi. Dzieci zachęcamy do sypania kwiatów  w czasie procesji. Zapraszamy parafian do udziału w procesji Bożego Ciała, która  jest wyznaniem naszej wiary w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Wszystkie osoby pragnące pomóc przy przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało prosimy o zgłoszenie się do ks. Tomasza.

4. Przypominamy, że w Boże Ciało jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Sam udział w procesji bez obecności na Mszy św. nie wypełnia tego obowiązku.

5. W czwartek, 16 czerwca br., wraca na trasę ulicami Warszawy centralna procesja Bożego Ciała. Uroczystość rozpocznie się w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Jan Warszawie, gdzie o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego.

6. Od piątku przez cały tydzień w ramach dawnej oktawa Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje eucharystyczną ku czci Najświętszego Sakramentu.

7. W piątek, 17 czerwca 2022 w Archidiecezji Warszawskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy.

8. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie zebraliśmy 1734 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 w sali obok kancelarii zapraszamy na konferencja z cyklu „Przez lepsze poznanie Pisma Świętego w drodze do apostolstwa świeckich”. Spotkania są otwarte dla każdego, kto pragnie pogłębienia swojej wiedzy biblijnej w powołaniu do apostolstwa we współczesnym świecie.

10. Parafialny oddział Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd jest 10 lipca o godz. 6.00. Więcej informacji znajdziemy w gablocie przed kościołem.

11. Pod chórem zbierane są dziś comiesięczne składki na Radio Maryja.

12. W kruchcie kościoła można otrzymać tygodniki Katolickie. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o postawie Unii Europejskiej w stosunku do Boga. Czy Unia boi się Boga?  W Niedzieli polecamy artykuł zatytułowany „Między Tajemnicą, a zwyczajem”. Jaki sens mają procesje Bożego Ciała? Natomiast tygodnik Idziemy stawia pytanie dlaczego kościół traci młodzież? Najmłodsza Polska jest już niemal w jednej trzeciej niewierząca. Jest również kolejny numer Gościa Niedzielnego Extra, który jest poświęcony w całości Eucharystii. Zachęcamy do zakupu nowej książki poświęconej naszej parafii, dochód ze sprzedaży książki jest w całości przeznaczony na remont elewacji kościoła.

13. W liturgii bieżącego tygodnia:

–  w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego,

–  we wtorek wspomnienie św. Michała Kozala,

– w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

– w piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego.

14. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Krystyna Staros, Irena Stolarska, Ludmiła Lec, Jan Rydler, Stanisława Kurmanowska.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…