1. W Niedzielę Zmartwychwstanie i Poniedziałek Wielkanocny nie będzie nabożeństwa o godz. 18.00.

2. Jutro Msze św. według porządku niedzielnego, tradycyjnie w poniedziałek wielkanocny ofiary składane na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

4. Od Wielkiego Piątku rozpoczęliśmy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Przez kolejne dziewięć dni przed Mszą św. wieczorną zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W sobotę, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, patrona naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. prof. Bartosz Adamczewski z UKSW. W tym roku przypada 1025. rocznica męczeńskiej śmierci św. Wojciecha oraz 25-lecie powstania w naszej archidiecezji Akcji Katolickiej, której również patronuje św. Wojciech. Na naszych uroczystościach będziemy gościć Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej z archidiecezji warszawskiej.

6. W sobotę przypada dzień imienin ks. Prałata Wojciecha Łagowskiego na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji solenizanta.

7. Przyszłą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Centralne  uroczystości w Warszawie odbędą się tradycyjnie w parku na Moczydle przy figurze Jezusa Miłosiernego.  Mszy św. o godz. 15.00 będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

8. Za tydzień w niedzielę, 24 kwietnia po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na hospicjum prowadzone przez Siostry Felicjanki.

9. Również za tydzień o godz. 9.30 w sali obok kancelarii zapraszamy na konferencję z cyklu „Przez lepsze poznanie Pisma Świętego w drodze do apostolstwa świeckich”. Spotkania są otwarte dla każdego, kto pragnie pogłębienia swojej wiedzy biblijnej w powołaniu do apostolstwa we współczesnym świecie.

10 Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin z naszej parafii. Dzięki państwa ofiarności Parafialny Zespół Caritas, przy współpracy z Akcją Katolicką przygotował 65 paczek świątecznych. Za wrażliwość i każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.

11. W parafii św. Klemensa przy ul. Karolkowej powstała świetlica – oratorium dla dzieci ukraińskich i polskich w wieku od 7 – 12 lat. Szczegółowe informacje są na plakacie w gablocie przed kościołem.

12. Zachęcamy do zakupu świątecznych numerów tygodników katolickich dzisiaj wyjątkowo można je otrzymać nie w parafialnym sklepiku tylko w zakrystii.

13. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Anna Dobrzyńska, Jadwiga Kultys, Zofia Kotlarz, Wiesław Dziubak, Krystyna Zgudka.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

PROSZĘ PRZYJĄĆ ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Proszę przyjąć od nas wszystkich księży posługujących w parafii życzenia świąteczne. Niech zmartwychwstały Chrystus przyniesie całej ziemi upragniony pokój, abyśmy w radości i spokoju  cieszyć się Jego obecnością wśród nas. Niech napełni nas odwagą, abyśmy otworzyli serca na ludzi, których stawia na naszej drodze i do których nas posyła. Niech to będzie błogosławiony czas radości dla państwa i waszych bliskich.

                                                                                Duszpasterze Parafii św. Wojciecha