1. Dzisiejsza niedziela jest kolejnym Świętem Dziękczynienia. Centralnym punktem obchodów będzie uroczysta Msza święta celebrowana w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12.00. Tradycyjnie w Święto Dziękczynienia po Mszy św. przed kościołem jest zbiórka do puszek na wykończenie wnętrza Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

3. Codziennie od Bożego Ciała do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje ku czci Najświętszego Sakramentu. W czwartek na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała będzie obrzęd błogosławieństwa wianków.

4. W czwartek zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej jest prowadzona adoracja w ramach Godziny Świętej w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

5. W najbliższy piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obwiązuje nas w tym dniu post, można spożywać pokarmy mięsne. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Jest to również I piątek miesiąca. Spowiedź rano podczas Mszy św. Po południu od godz. 14.30, a następnie od godz. 17.30.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Wyrazy wdzięczności składamy osobom pomagającym przy przygotowaniu ołtarzy. Szczególnie podziękowanie składamy siostrom Felicjankom, ministrantom, asyście kościelnej, wszystkim, którzy nieśli chorągwie i feretrony, panu organiście oraz dzieciom sypiącym kwiaty podczas procesji. Bóg zapłać za życzliwość i wsparcie.

7. Codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. W sobotę, 15 czerwca zapraszamy na „ Festyn Parafialny u św. Wojciecha” na placu między kościołem, a plebanią w godz. 12 -17. Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, babcie i dziadków, starszych i młodszych, parafian i gości. W programie  in. gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce, wata cukrowa, fotobudka, grill i ciasto, kiermasz dobrej książki, zajęcia sportowe i wiele innych niespodzianek. Prośmy parafian o domowe  wypieki ciast, które rozdamy podczas festynu. Ciasta będziemy przyjmować  w sobotę, 15 czerwca od godz. 10.00 w sali obok kancelarii.

9. Trwają zapisy na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Do 14 czerwca w godzinach pracy kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Do kancelarii zapraszamy kandydata wraz z jednym z rodziców, więcej informacji udziela ks. Marcin Piotrowski.

10. W kruchcie kościoła możemy kupić nowe numery tygodników katolickich książki i dewocjonalia.

11. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek wspomnienie św. męczenników afrykańskich,

– w środę wspomnienie św. Bonifacego,

– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

12. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Marta Pruchnicka, Hieronim Łagoda, Roman Sokołowski,

– śp. Eugeniusz Szymaniak, Zbigniew Dołowy.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…