1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Juto przypada 10. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Świętego Piotra. Tego dnia o godz. 18.00, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.

3. Od poniedziałku do środy będą trwały rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Bednarski. Prosimy parafian o modlitwę w intencji uczniów uczestniczących w rekolekcjach, a do rodziców zwracamy się z apelem o zapewnienie pełnego udziału swoim dzieciom w tych wyjątkowych lekcjach.

4. Serdecznie zapraszamy na Adorację Krzyża. Jest to medytacyjna modlitwa wzbogacona muzyką instrumentalną oraz śpiewem. Adoracja będzie w najbliższy czwartek o godz. 19.00. Kolejną adorację planujemy 30 marca.

5. W piątek przypada dzień imienin Zbigniewa. Zapraszamy na  Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się w intencji ks. Proboszcza.

6. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, a dzieci na godz. 17.00. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele Siostry Pallotynki z Centrum Misyjnego. Siostry misjonarki będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek na budowę szkoły podstawowej w Kamerunie. Zbiórka będzie po każdej Mszy św.

8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 9.30 w sali obok kancelarii zapraszamy na konferencję z cyklu „Przez lepsze poznanie Pisma Świętego w drodze do apostolstwa świeckich”. Spotkania są otwarte dla każdego, kto pragnie pogłębienia swojej wiedzy biblijnej w powołaniu do apostolstwa we współczesnym świecie.

9. Spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 w sali przy kancelarii.

10. Już dziś zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy w niedzielę, 26 marca. Rekolekcje poprowadzi ceniony rekolekcjonista prof. Marek Dobrzeniecki z Akademii Katolickiej w Warszawie.

11. W ramach jałmużny wielkopostnej zwracamy się do naszych Parafian o dar serca w postaci trwałych artykułów spożywczych dla osób będących w potrzebie. Dzięki Państwa pomocy Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii. Dary można składać w kościele do kosza przy ołtarzu św. Franciszka lub w kancelarii parafialnej. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg Zapłać.`

12. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do puszek w ramach pomocy materialnej misjonarzom zebraliśmy 3775 zł. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

13. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zachęcamy, aby świąteczny stół oświetlała Wielkanocna Świeca Świece można kupić pod chórem. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas Polska.

14. Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Ołtarzewa na Misterium Męki Pańskiej wystawiane przez kleryków pallotyńskiego seminarium duchownego. Wyjazd jest w sobotę 25 marca. W programie pielgrzymki jest również zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach i Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej w Szymanowie. Zapisy po Mszy św. pod chórem.

15. W kruchcie kościoła można nabyć nowe numery prasy katolickiej oraz książki katolickie, pamiątki religijne i inne dewocjonalia.

16. Pod chórem zbierane są dziś comiesięczne składki na Radio Maryja.

17. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka:

– śp. Jolanta Delurska.

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…