1. Rozpoczęliśmy maj – miesiąc, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.00. Dzisiaj po nabożeństwie majowym będzie procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako „Niedziela Biblijna”, podczas której będzie po raz szósty Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Niedzielą Biblijną rozpoczynamy również  XIV Tydzień Biblijny, która ma nas inspirować do częstszego sięgania po Pismo Święte.

3. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą według porządku niedzielnego, o godz. 10.00 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W czwartek zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej jest prowadzona adoracja w ramach Godziny Świętej w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy św. Po południu od godz. 14.30, następnie od godz. 17.30.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z racji I soboty miesiąca.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00 będzie spotkanie dla osób, które w tym roku w maju  przyjmą sakrament  bierzmowania

8. W przyszłą niedzielę, 8 maja, na Mszach św. o godz. 10.00; 11.30 i 13.00, będzie Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy parafian niezwiązanych z tymi uroczystościami o wybór w tym dniu innych godzin Mszy św. Polecamy dzieci oraz ich rodziny modlitwie parafian.

9. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego Warszawskiego Seminarium Duchownego.

10. Rozpoczynamy zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej. Zapisy odbywają się w kancelarii parafialnej i zakrystii

11. Siostry Felicjanki z głębi serca i ogromną wdzięcznością dziękują za ofiarność i dobroć Parafian. W ubiegłą niedzielę na prowadzone przez nie hospicjum zebrały 10 474, 30 zł i 100 $.

12. W kruchcie kościoła można otrzymać tygodniki Katolickie. W Niedzieli polecamy artykuł o fenomenie polskiej maryjności. W Gościu Niedzielnym  przeczytamy m.in. o nabożeństwach majowych. Natomiast  tygodnik Idziemy przypomina jak godnie i zgodnie z prawem korzystać z symboli narodowych takich jak: godło, flaga i hymn.

13. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego,

– we wtorek uroczystość NMP Królowej Polski,

– w środę wspomnienie św. Floriana,

– w piątek święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

14. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Teresa Rułka, Sławomir Olszewski, Kryspin Łuka, Józefa Piotrowska.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…