1. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Nie będzie nabożeństwa o godz. 18.00.

2. Również dzisiaj o godz. 9.30 w sali obok kancelarii zapraszamy na konferencję z cyklu „Przez lepsze poznanie Pisma Świętego w drodze do apostolstwa świeckich”. Spotkania są otwarte dla każdego, kto pragnie pogłębienia swojej wiedzy biblijnej w powołaniu do apostolstwa we współczesnym świecie.

3. Spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będzie dziś po Mszy św. o godz. 19. 00 w sali przy kancelarii.

4. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na ostatnie spotkanie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Świętej.

5. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Imiona zmarłych wyczytywane będą od godz. 17.00.

6. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo naszą parafię. Za wszystkie ofiary przesłane na konto parafii oraz złożone w kościele składamy serdeczne Bóg Zapłać.

7. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczona na remonty i inwestycje w parafii.

8. W kruchcie kościoła można otrzymać tygodniki Katolickie. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o medialnej wojnie W Niedzieli przeczytamy m.in. jak Kościół pomaga Ukrainie. Natomiast w tygodniku Idziemy tematem przewodnim jest miłosierdzie.

9. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Siostry Felicjanki, które prowadzą w Warszawie hospicjum. Po każdej Mszy św. wolontariusze hospicjum będą zbierać ofiary do puszek. Z góry dziękujemy za państwa życzliwość i ofiarność.

10. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek święto św. Marka – ewangelisty,

– we wtorek uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

– w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i doktora Kościoła.

11. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Ryszard Szczurowski, Krystyna Czubak, Jadwiga Zborowska, Teresa Kondek-Domagała,

– śp. Anna Dobrzyńska, Małgorzata Grochowska, Józef Lipka, Wanda Kucharska.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…