1. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Natomiast centralne uroczystości w Warszawie odbędą się tradycyjnie w parku na Moczydle przy figurze Jezusa Miłosiernego.  Mszy św. o godz. 15.00 będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

2. Również dzisiaj z okazji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, które zakończymy procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

3. Jutro w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego po raz kolejny obchodzony będzie Dzień Świętości Życia. Natomiast w przyszłą niedzielę, 14 kwietnia w święto Chrztu Polski w Warszawie z Placu Zamkowego o godz. 12.30 wyruszy Narodowy Marsz Życia pod hasłem „Niech Żyje Polska”. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Marsz jest inicjatywą dla wszystkich, którzy chcą stanąć po stronie wartości chrześcijańskich, jak i reakcją na ich zagrożenie.

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezy dla dorosłych. To cykl konferencji formacyjnych skierowanych ku pogłębieniu wiary i znajomości nauki Kościoła. Tematem najbliższego spotkania będzie Jezus Chrystus. Kim był? Jaka jest prawda o Jezusie, a co jest mitem i kłamstwem.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej w sali przy kancelarii odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas.

6. W najbliższą sobotę przypada dzień imienin ks. Marcina Szatanka na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji solenizanta.

7. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Biblijną. Będzie to również dzień Narodowego czytania Pisma Świętego, którym rozpoczniemy w Polsce Tydzień Biblijny.

8. Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju. Wyjazd jest w dniach 5-13 lipca. W programie m.in. pobyt i uczestnictwo w programie modlitewnym w Medjugorie, Sanktuarium Marija Bistrica – Chorwacka Częstochowa, Trogir, Mostar, Sarajewo oraz odpoczynek nad Adriatykiem. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje i zapisy u ks. Marcina Szatanka.

9. W wakacje dzieci i młodzież zapraszamy na obóz letni do Korbielowa w Beskidzie Żywieckim. Na terenie ośrodka do dyspozycji jest basen i zaplecze sportowe. Zapewniamy profesjonalną kadrę wychowawców i opiekę duchową księdza. W programie m.in. wędrówki górskie na Pilsko i Jaworzynę, zwiedzanie Żywca, Pszczyny, Piekar Śląskich i wiele innych atrakcji. Informacje i zapisy u ks. Marcina Szatanka.

10. W kruchcie kościoła można otrzymać tygodniki Katolickie. W Gościu Niedzielnym in. przeczytamy o mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia. W Niedzieli dowiemy się jak dostrzec Jezusa w drugim człowieku? Natomiast w Idziemy polecamy artykuł zatytułowany „Natura Miłosierdzia”.

11. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Anna Cywińska-Kowalewska, Anna Lesiak, Waldemar Majewski, Roman Żołądek.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…