1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Również dzisiaj o godz. 9.30 w sali obok kancelarii zapraszamy na konferencja z cyklu „Przez lepsze poznanie Pisma Świętego w drodze do apostolstwa świeckich”.

3. Spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będzie dzisiaj o godz. 18.00 w sali przy kancelarii.

4. W sobotę, 1 kwietnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych i starszych, którzy pragną wyspowiadać się i przyjąć Komunię św. przed świętami wielkanocnymi. Zgłoszenia takich osób przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone na każdej Mszy św., a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Marek Dobrzeniecki z Akademii Katolickiej w Warszawie. Zapraszamy na te wyjątkowe wielkopostne dni w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

6. Spotkanie dla rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przygotowują się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej będzie w przyszły poniedziałek, 27 marca o godz. 19.00.

7. Już dziś pragniemy państwa zaprosić na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Tradycyjnie po zakończonych rekolekcjach wielkopostnych w piątek, 31 marca o godz. 19.00 wyruszymy  sprzed kościoła rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Przejdziemy ulicami Wolską, Sokołowską, Świętego Wojciecha, Syreny i Wolską wrócimy do kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz świadectwa przywiązania do naszej wiary i przynależności do Chrystusowego Kościoła.

8. Tradycyjnie w naszej parafii zbierane są ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel. Z góry dziękujemy za państwa życzliwość i ofiarność.

9. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zachęcamy, aby świąteczny stół oświetlała Wielkanocna Świeca Świece można kupić pod chórem. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas Polska.

10. W ramach jałmużny wielkopostnej zwracamy się do naszych Parafian o dar serca w postaci trwałych artykułów spożywczych, dla osób będących w potrzebie. Dzięki Państwa pomocy zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii. Dary można składać do kosza przy ołtarzu św. Franciszka lub w kancelarii parafialnej. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. W kruchcie kościoła można otrzymać tygodniki Katolickie. W Niedzieli przeczytamy między innymi jak odróżnić prawdę od oszczerstw. Tematem Gościa Niedzielnego jest fałszywy i zmanipulowany medialny obraz działań kardynała Karola Wojtyły tworzony przez jego oskarżycieli. Natomiast w tygodniku Idziemy o. prof. Jacek Salij wyjaśnia jak Kościół rozumie świętość.

12. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek przeniesiona z niedzieli uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP,

– w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

13. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Krystyna Roszkowska, Zbigniew Zgódka, Roman Potwora, Zofia Piórek, Ryta Kleszcz.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…