1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory, wieczorną liturgiczną modlitwę kościoła. Nieszpory są połączone z krótką katechezą tematyczną. W tym roku katechezy są poświęcone  teologii Roku Liturgicznego.

2. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Imiona zmarłych będą wyczytywane od godz. 17.00.

3. Decyzją Ojca Świętego Franciszka dziś po drugi obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W szczególny sposób pamiętajmy w modlitwie o naszych dziadkach żyjących i zmarłych, ale także o wszystkich osobach starszych, zwłaszcza tych wymagających konkretnej pomocy i wsparcia.

4. W najbliższą sobotę, 30 lipca o godz. 19.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zatytułowany „Sen o Warszawie”. Koncert odbędzie się w naszym kościele wstęp jest wolny. Wystąpią: Natalia Kukulska, Milena Lange, Sławek Uniatowski, Jacek Borkowski oraz Warsaw Impressione Orchestra  pod dyrekcją Tomasza Labunia.

5. W kruchcie kościoła można otrzymać tygodniki Katolickie. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o najbliższej pielgrzymce papieża Franciszka do Kanady. Czy pokutna pielgrzymka Franciszka uruchomi proces uzdrowienia relacji społecznych w Kanadzie? W Niedzieli polecamy artykuł zatytułowany „Oddech duszy” poświęcony modlitwie, która jest wzniesieniem serca i umysłu do Boga. Natomiast tygodnik Idziemy przypomina o starości jako powołaniu. Starzenie się nie jest złem, któremu trzeba się podporządkować, ale powołaniem, na które trzeba umieć odpowiedzieć.

6. Z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących dzisiaj po każdej Mszy św. jest błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, modlimy się o opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po drogach. Jednocześnie odpowiadając na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Misji możemy się włączyć w pomoc zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy. Ofiary składane przy poświeceniu pojazdów będą przeznaczone na tegoroczną akcje św. Krzysztofa. Jak w ubiegłych latach kierowców pragnących poświecić swoje pojazdy prosimy o wjeżdżanie na plac przykościelny bramą od ul. Sokołowskiej, a wyjeżdżanie na ul. Wolską. Obrzęd poświęcenia będzie przed frontonem kościoła po każdej Mszy św. Każdy kierowca otrzyma praktyczną pamiątkę.

7. W liturgii bieżącego tygodnia:

–  w poniedziałek święto św. Jakuba – apostoła,

– we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców  Najświętszej Maryi Panny,

– w piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

8. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:

– śp. Maciej Sadkowski, Krystyna Jaworska, Edward Martusewicz.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…