1. Dzisiaj o godz.18.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną.

2. W środę po Mszy św. wieczornej odbędą się ostatnie przed wakacjami katechezy dla dorosłych. To cykl konferencji formacyjnych skierowanych ku pogłębieniu wiary i znajomości nauki Kościoła. Tematem tegorocznych rozważań jest Eucharystia. Katechezy odbywają się w kościele.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej w sali przy kancelarii odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas.

4. Codziennie od Bożego Ciała do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje ku czci Najświętszego Sakramentu w ramach danej oktawy Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie procesji będzie obrzęd błogosławieństwa wianków.

5. W najbliższy piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obwiązuje nas w tym dniu post, można spożywać pokarmy mięsne. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.

6. W sobotę, 12 czerwca na dodatkowych Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 kolejne grupy dzieci z klas trzecich  przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Polecamy dzieci i ich rodziny modlitwie.

7. W niedziele, 13 czerwca zapraszamy osoby, które kończą swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne, które odbędzie się po Mszy Św. o godzinie 19.00.

8. Za tydzień w niedziele o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy procesją światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej,

9. W tym roku przeżywamy 100. rocznicę poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dlatego szczególnie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, podczas których oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedziele o godz. 18.00.

10. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. będziemy gościć zespół „Vies Bonum”, to męskie trio wokalne z parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi. Zespól tworzą Białorusini polskiego pochodzenia. Wykonują wielogłosowo pieśni liturgiczne oraz części stałe Mszy św.

11. Zachęcamy dorosłych do udziału w rekolekcjach wakacyjnych „Oaza Nowego Życia Pierwszego Stopnia” prowadzonych przez ruch Światło-Życie. Rekolekcje odbędą się w terminie od 20 lipca do 5 sierpnia w uroczym miejscu Zawichost nad Wisłą u sióstr Jadwiżanek. Więcej informacji można uzyskać u księży w zakrystii po Mszy św.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Wyrazy wdzięczności składamy osobom pomagającym przy przygotowaniu ołtarzy. Szczególnie podziękowanie składamy grupą parafialnym, Siostrom Felicjankom, ministrantom, asyście kościelnej oraz dzieciom sypiącym kwiaty podczas procesji. Bóg zapłać za życzliwość i wsparcie.

13. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo naszą parafię. Za wszystkie ofiary przesłane na konto parafii oraz złożone w kościele składamy serdeczne Bóg Zapłać.

14. W kruchcie kościoła zachęcamy do nabycia nowych numerów tygodników i książek katolickich oraz pamiątek religijnych.

15. W liturgii bieżącego tygodnia:

– we wtorek wspomnienie św. Jadwigi – królowej,

– w środę święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego,

– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

16. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka:

– śp. Janina Szczygieł.

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…